Senovės Graikijos filosofas Heraklitas sakė: „Vienintelis nekintamas dalykas yra kitimas“. Viso pasaulio tradicijos liudija šią tiesą. Gyvenimo pradžią ir pabaigą atspindi šventoji induizmo trejybė Brahma, Višnus ir Šiva, kitaip – Kūrėjas, Saugotojas ir Griovėjas.

Induizme gyvenimo transformacijos nusakomos pagal Kali, gyvenimo ir mirties deivės, ikonografiją – jos pasikeitimus ir mirtį. Kad suprastume, ką atkuria induizmo dievai ir deivės, turime suvokti, kad kiekvienas jų išreiškia ir simbolizuoja kurią nors dievišką funkciją. Jų savybės ir būdingi bruožai atspindi gyvenimo procesus, kuriuos ir mes turėsime patirti.

Kali yra paradoksali figūra. Kaip ir mus pasiekiančios pokyčių jėgos, ji kartu nuožmi ir mylinti, bauginanti ir švelni. Kali vaizduojama su keturiomis rankomis, susitaršiusiais plaukais ir kaukolių vėriniu.

Dvi jos dešiniosios rankos teikia motiniškas dovanas ir atstovauja kūrybinei gyvenimo pusei. Kitoje pusėje (t.y. kairiosiose rankose) ji laiko pažinimo kalaviją ir nukirstą galvą. Tai simbolizuoja jos galią išlaisvinti žmogų nuo visa ko, kas riša jį prie netikrų dalykų, taip padarant galą jo nemokšiškumui.

Daugelis gyvenimo baigčių reiškia neišmanymo pabaigą, kai nubundame tiesai, kurios iki šiol nesuvokėme, ir nusprendžiame, kad laikas judėti toliau.

Mes šokame nuolatinį pokyčio šokį, o atgyvenę mūsų įsitikinimai, nuosavybė, įpročiai, santykiai ir gyvenimo būdas turi užleisti vietą naujiems.

Patricia Spadaro

Om kreem kalikayai namah

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!