Vienoje pagrindinių Ajurvedos knygų „Ashtanga Hridaya Samhita“ (parašyta maždaug prieš 1700 metų), dėstoma, kad pagrindinė visų ligų priežastis yra Raga (aistra, savanaudiškumas).

Iš Ragos seka :

1. Autsukya (suirutė, nerimas, nervingumas, baimė. Žmogus trokšta, bijo negauti, o gaudamas bijo prarasti. Nėra pasitenkinimo, nėra pasitikėjimo ir tikėjimo. Prarastas ryšys su dieviškumu, apsauga. Atsiskyrimas nuo Dievo. 
Tokia būsena skatina Vata došos disbalansą, sukelia fizinę ir psichinę įtampą, raumenų ir vidaus organų spazmus, tremorą, vidurių kietėjimus.

2. Moha – iliuzija, saviapgaulė, nusivylimas, nenorėjimas matyti realybės. Tai skatina Pitta Došos disbalansą, sukelia pyktį, nuoskaudas, pavydą. Kyla kraujospūdis, skrandžio rūgštingumas, atsiranda širdies negalavimai.

3. Arati – džiaugsmo nebuvimas, liūdesys, nuobodulys, nepasitenkinimas. Žmogus jaučia nuovargį, silpnumą, galvos svaigimą. Atsiranda Kapha došos disbalansas.

Į sąvoką „Raga“ įeina:

Kama (troškimai),

Krodha (pyktis),

Lobha (godumas),

Mada (puikybė),

Matsarga (pavydas),

Dvesha (neapykanta),

Bhayu (baimė) bei kitos neigiamos emocijos. 


Visa tai yra subtilios psichologinės visų ligų priežastys… Žmogus turi nepaprastai geras, paties Dievo dovanotas savybes, bet, veikiamas Didžiosios iliuzijos (Maha Maya), jas transformuoja į aukščiau minėtas neigiamas emocijas, dėl kurių ir pats ir vargsta.

Taigi turi bėdų – dirbk su savimi.

Violeta Gavelienė

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!