Kiekvienas žmogus gyvena nuosavoje realybėje, kuriamoje iš jo paties įsitikinimų.

Pagrindinė nuomonių išsiskyrimo priežastis yra ta, kad kiekvienas savo požiūrį laiko vieninteliu ir teisingu.

Mįslingas dabarties akimirkos stebėjimas padeda suprasti, kad visa tai tėra tik kitokie požiūriai į tą patį, o patikimumo kriterijus čia yra asmeninė mūsų gyvenimiškoji patirtis.
Jei išmokstame analizuoti padėtį iš skirtingų pusių, suprantame, kad bet kuri pozicija yra nepatikima – ji yra tik požiūrio taškas. Beje, tai nereiškia, kad turime su ja sutikti.

Ką sako poreikis kažką įrodinėti? Kitų žmonių pozicijos nepriėmimas sukelia mums neigiamas emocijas. Bandymas kažką įrodyti yra mūsų pačių veidrodis, atspindintis

– užtikrintumą, kad mes tiksliai žinome, kaip reikia;
– pasąmoningą nepasiruošimą permainoms;
– beviltiškai pasenusius įsitikinimus;
– kitų žmonių poelgių vertinimą kaip savęs nepriėmimą.

Kai sutinkame su sąlygomis, neatitinkančiomis mūsų įsitikinimų, jaučiame diskomfortą. Bet jei tokios aplinkybės atsirado – jos yra dėl KAŽKO, nepriklausomai norime to ar ne.

Priimti reiškia pripažinti kitą žmogų tokiu, koks jis yra. Pripažindami tokią realybę mes turime galimybę kontaktuoti ir veikti ją.
Priėmimas yra svarbi poveikio su realybe, svarbi vidinio mūsų augimo dalis.


Nepripažindami mes negalime pasinaudoti tuo, kas mums duota kažkam svarbiam. Priešindamiesi tam tikriems žmonėms ar aplinkybėms tik tuščiai eikvojame energiją, kuri galėtų ženkliai pagerinti mūsų gyvenimo kokybę.

Mokykitės niekam nieko neįrodinėti, – taip sutaupysite daug savo bei kitų žmonių energijos. Paprastai eikvojame didžiulius kiekius energijos kalboms apie problemas, kurių išspręsti taip ir nepajėgiame, bandome manipuliuoti, auklėti kitus, užuot užsiėmę savais reikalais.

Geriausias būdas kažką įrodyti – tai harmoningas mūsų pačių gyvenimas, džiaugsmingai ir dėkingai priimant visa, kas nutinka.

Rytų filosofijoje yra sąvoka „veiksmas neveikime“, – tai reiškia ramiai leisti vykti tam, kas vyksta niekam nieko neįrodinėjant.

O jei yra taip, kad negali susitaikyti su tuo, kas yra – ryžtingai ženk žingsnį ir keisk situaciją, nereikšdamas nepasitenkinimo gyvenimu.
Om!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!