Reinhardt Gammenthaler (gimęs 1953m. Šveicarijoje) – Svami Dhirendra Brahmacharya mokinys, yra unikalios Kundalini jogos sistemos praktikas bei mokytojas. Kažkada jis buvo hipiu, kurio gyvenimas susidarė iš hašišo, nuotykių ir nesusipratimų. Jis pats pasakoja, kad dėl tokio gyvenimo būdo būnant 27-rių jau pajuto, kad jo kūnas yra beveik sugriautas. Ir netikėtai (nors nieko nebūna šiaip sau) knygyne atrado D. Brahmacharya knygą.

Pradėjo praktikuoti savarankiškai pagal knygą, o vėliau (1988m.) autostopu nukeliavo į Indiją ir Delyje susirado savo Guru. Brahmacharya pasiūlė jam važiuoti į vieną savo ašramų Mantalai (Jammu&Kashmir) regione atsiskyrimui bei praktikoms. Jis sutiko, nežinodamas, kad ten jo laukia sunki kova su savo ego ir įpročiais.

Praktikuodavo paromis, miegodamas tris – keturias valandas. Pastoviai buvo šalta. Rytais keldavosi iki saulėtekio. Iki pirmosios praktikos turėdavo atlikti valymosi procedūras. Kalendamas dantimis apsiliedavo šaltu vandeniu. Pirmąsias pranajamas praktikavo auštant. Antroji praktika vykdavo pusiaudienį. Trečioji – saulei leidžiantis ir paskutinė – vidurnaktį. Tik po to galėjo miegoti.

Praktika buvo sunki visais atžvilgiais. Kartą demonstratyviai viską metė ir išvažiavo į Pakistaną – ten pakliuvo į kalėjimą už narkotikų gabenimą…
Vėliau vėl grįžo prie jogos, kuri kardinaliai pakeitė visą jo gyvenimą.

Dabar Reinhardt pabrėžia, kad išminties, tikrųjų žinių (tą teigia ir senieji traktatai), neįmanoma perduoti, jas galima suvokti tik per asmeninę patirtį. Ir patys gražiausi bei išmintingiausi žodžiai lieka tik žodžiais, jeigu jie netarnauja kokio veiksmo atsiradimui.

1993 metais jis grįžo į Šveicariją, 2001m. – atidarė Kundalini – jogos mokyklą Berne.

2008 bei 2010 metais R. Gammenthaler buvo atvykęs į Lietuvą, vedė Kundalini jogos seminarus Kaune ir Vilniuje.

Yra išleidęs knygą „Kundalini yoga Parampara“.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!