Septintoji čakra: sąmonė, mintis, informacija, žinojimas, supratimas, transcendencija, imanentiškumas, meditacija.

Čia randame begalinės ir beribės kosminės sąmonės namus, vadinamus septintąja čakra. Ši čakra jungia mus su dieviškuou protu ir pasireiškimo šaltiniu. Tai vieta, per kurią pasikiame supratimą ir randame prasmę. Galutinis mus išlaisvinančios srovės tikslas yra ta vieta, kus pasiekiamas visiškas išsilaisvinimas.

Kaip karalius, kurio karūna simbolizuoja tvarką, karūnos čakra yra gyvenimą valdantis principas – vieta, kurioje suvokiama esminė tvarka ir visa ko prasmė. Tai visa persmelkianti, galvojanti, svarstanti sąmonė, kuri suteikia mūsų veiksmams formą ir kryptį. Tai tikroji būties esmė, kaip ir joje gyvenantis suvokimas. Pasąmonėje ji yra kūno išmintis. Sąmoningame prote ji yra mūsų intelektas ir mūsų nuostatų sistema. Supersąmonėje ji yra dieviškumo suvokimas.

Sanskrito kalba ši čakra vadinama sahasrara ir reiškia „tūkstanteriopas“, čakrą simbolizuoja tūkstantis lotoso žiedlapių. Žiedlapiai vienas po kito atskleidžia nepaprasto grožio raštus, be pabaigos susipinančius vienas su kitu tarsi saulėgrąžos žiedas, pasiruošęs išlieti supratimo nektarą į būties suvokimą.

Mums pasiekus šį lygmenį mūsų sielos daigas bus jau įleidęs žemėje šaknis, užaugęs per vandenį, ugnį, orą, garsą ir šviesą ir dabar pasiekęs visa ko ištakas – pačią sąmonę, patiriamą per mąstymą. Kiekviename lygmenyje įgauname vis kitokią laisvę ir suvokimą. Būtent ši čakra jogos filosofijoje yra laikoma nušvitimo vieta.

Kai kas sako, kad sahasrara – tai sielos namai, amžinoji ir neišmatuojama liudytoja, lydinti mus per visus gyvenimus. Kiti sako, kad tai vietą, per kurią dieviškoji Šivos kibirkštis patenka į mūsų kūną ir suteikia jam sumanumo.

Tačiau jei norime tai apibūdinti žodžiais, turime nepamiršti, kad tai apima daug daugiau nei galima perteikti žodžiais. Tai galima tik patirti.

Tas, kas esti mumyse ir trokšta sužinoti ir vystytis, yra ne mūsų protas, o kažkas, slypintis už jo ir juo besinaudojantis.

(Sri Aurobindo)

šaltinis – Anodea Judith „Gyvenimo ratai. Kaip naudotis čakrų sistema“

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!