Tai noras kūrybiškai daryti tai, kas suteikia mums prasmę. Savirealizacija suteikia energijos, džiaugsmo, laimės, pasitenkinimo. Ji atneša pilnumo jausmą mūsų gyvenimui.

Dažnas mūsų turime asmeninį gyvenimą, darbą ir hobį. Kartais žmogui patinka keli pomėgiai – tai yra normalu.

Klaidingai yra galvojama, kad:

1. Savirealizacija nevargina, tik suteikia džiaugsmo – kaip atostogos.

2. Kad savirealizacijai, saviraiškai reikia ypatingo talento, ypatingo žmogaus ir kad pasirinkta veikla turi būti visam gyvenimui.

3. Įsivaizduojama, kad savirealizacijos produktas turi būti aukštos vertės. Bet žmogui svarbiau yra malonumas būti toje veikloje, teikti džiaugsmą sau ir kitiems.

4. Manoma, kad hobiui reikia ypatingos veiklos. Bet žmogus gali save realizuoti ir šeimoje. Svarbi yra saviraiška bet kokia forma. Dažniausiai svarbu yra pats procesas, o ne rezultatas.

Plačiai žinomas posakis, kad tereikia susirasti mėgiamą darbą ir dirbti nebereikės.

Prieš paverčiant savo hobį į darbą gerai pagalvokite – juk atsiras daug papildomų pareigų (organizuotumas, reklama, pardavimai, sauga, padėjėjai, buhalterija ir kt.). Todėl verta pamąstyti – ar neprarasite savo intereso? Yra rizika ir hobį prarasti, ir darbu to nepaversti…

Linkiu Jums supratimo įvertinti tai, kokius turite gebėjimus, ko norite, kada gerai jaučiatės, kas jums patinka. Linkiu atrasti įkvėpimą, kurti, džiaugtis ir tobulėti. Tegul Jūsų veikla teikia džiaugsmą ir energiją! Bandykite.

Violeta Gavelienė

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!