Saucha (Šauča) – švara, apsivalymas, tyrumas. Toks pirmasis Nijamos moralinių principų. Tai išorinė (kūno, aplinkos, aprangos, maisto) ir vidinė (sąmonės) švara. 

Kūno švara yra būtina geros savijautos sąlyga. Jogos valymosi technikos (šatkarmos – neti, dhauti, basti, trataka, nauli, kapalabhati), gerina energetinių kanalų ir viso organizmo veiklą. Kaip maudymasis valo mūsų kūną išoriškai, taip asanos ir pranajama valo kūną iš vidaus. Jogos praktika tonizuoja visą organizmą, padeda lengviau pasišalinti susikaupusiems nešvarumams ir toksinams. 

Dar svarbesnis už fizinio kūno valymą yra proto valymas nuo egoizmo, pykčio, pavydo, neapykantos ir t.t. Vidinis apsivalymas teikia džiaugsmą ir šviesą. O tai mažina dvasines kančias, liūdesį, depresiją. Pats būdamas geranoriškas žmogus mato kitų žmonių vertę, ne tik jų klaidas. Jo prote vyrauja aiškumas.

Yra dar ir kalbos švara – tai iš mūsų gelmių išeinantis informacijos, energijos srautas. Koks jis?

Be kūno, proto, minčių, poelgių  bei žodžių švaros dar būtina maisto švara. Pirmiausia maistą reikėtų valgyti įsisąmoninant, kad kiekvienas kąsnis, kiekvienas gurkšnis suteikia jėgų tarnauti Dievui. Tada maistas tampa švarus.

Joga skatina sąmoningai rinktis potyrius, kurie teiktų naudą kūnui, protui ir sielai. 

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!