Didysis jogas, šventasis Shri Maharishi Kartikeya gimė žymioje brahmanų šeimoje Šiaurės Indijoje, Uttar – Pradesh srityje. Jo gimimo data nėra žinoma. Nuo pat vaikystės jis rodė genijaus ženklus: visuomet pagarbiai elgėsi, gebėjo numatyti ateitį, niekieno nemokytas laisvai skaitė sanskrito kalba klasikinį indų epą „Mahabharata“, giedojo Gayatri mantrą, turėjo Sidhi (aukštesnes, viršžmogiškąsias galias).

Palikęs tėvų namus jis keliavo po Himalajus. Ypatingai jo dėmesį traukė tokios vietovės kaip Kailašas, Manasarovaras ir kt., kurios per amžius buvo visokių mistikų, asketų, dvasinių ieškotojų bei praktikų prieglobsčiu. Kalnuose praleidęs ilgus metus, savo gyvenimą nutarė pašvęsti žmonijai.

Keliaudamas po visą Indiją savo pavyzdžiu jis įkvėpdavo visus jį pažinusius – tiek paprastus žmones, tiek dvasinius ieškotojus. Klausantieji jo išgyveno Kosminę palaimą. Neeilinės jo savybės traukė kaip magnetas. Shri Maharishi Kartikeya dalinosi giliomis filosofinėmis žiniomis, kurios lengvino žmonių gyvenimą, mokė slaptų jogos technikų.

Šaltiniai (o gal legendos) byloja, kad išminčius, visą save pašventęs tarnystei žmonėms, pragyveno 300 metų.

1953m., vakarinės maldos metu jis įėjo į mahasamadhi sėdėdamas Sidhasanoje Ramos gimimo vietoje, ant šventos Sarayu upės kranto.

Savo dvasines žinias, Asanų, Krijų ir Vjajamų technikas jis yra perdavęs savo mokiniams, kurių ryškiausias yra  Dhirendra Brahmacharja.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!