Kai kurie jogos praktikai ir mokytojai mėgsta sakyti, kad „apverstinės pozos skatina kraujo pritekėjimą į galvą, taip maitindamos smegenis krauju, deguonimi, maisto medžiagomis“. Deja (laimei taip pat), taip nėra. Optimalią kraujotaką galvos smegenyse lemia sudėtingi galvos smegenų kraujagyslių sistemos autoreguliacijos procesai.

„Paneigiant plačiai paplitusią nuomonę, kad stovėsenoje ant galvos smegenys yra geriau aprūpinamos krauju ir deguonimi reikia pasakyti, kad organizmas turi patikimus mechanizmus, kontroliuojančius pratekančio kraujo kiekį visose jo dalyse, nepriklausomai nuo kūno padėties.

Kraujospūdžio svyravimai stebimi tik tam tikrose pozose spaudžiant stambiąsias kraujagysles, bet tai neturi reikšmės kraujo ar deguonies kiekiui, praeinančiam per tam tikrus organus.

Jei žmogus turi skoliozę, Širšasanoje ji kur kas labiau išryškėja.

Be abejonės, apverstinės pozos veniniam kraujui iš apatinių galūnių padeda sugrįžti į širdį, gerina limfos drenažą, kas labai teigiamai veikia diafragmą“.

Leslie Kaminoff (T.K.V. Desikachar tradicijos įkvėptas jogos mokytojas, tarptautinėje erdvėje pripažintas ekspertas jogos anatomijos srityje, knygos „Jogos anatomija“ autorius)

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!