– Mokytojau, – kodėl sunkumai mums trukdo siekti tikslo ir vis bando priversti mus pripažinti savo silpnybę?


– Tai, ką tu vadini sunkumais, viso labo tėra tavo tikslo dalis. Nustok su jais kovoti. Žinok tą jau numatydamas tikslą.

Įsivaizduok, kad šaudai iš lanko: taikinys toli, tu net nematai jo, nes žemę apgaubė tirštas rūkas. Argi tu kausies su rūku? Ne, – tu lauksi, kol papūs vėjas ir išsklaidys rūką.


Dabar taikinys matomas, bet vėjas neša tavo strėles į šalį. Ar kovosi su vėju? Ne, – tu įvertinsi vėjo greitį ir kryptį ir leisi strėles truputį kitu kampu.


Tavo lankas yra sunkus ir kietas, tau neužtenka jėgų ištempti templės. Argi kovosi su lanku? Ne, – tu treniruosi savo raumenis, kiekvieną kartą vis stipriau įtempdamas templę.


– Bet juk yra žmonių, kurie šaudo iš lengvo ir lankstaus lanko giedrą ir nevėjuotą dieną, – prieštarauja mokinys su nuoskauda balse. Kodėl mano šūviai sutinka tiek daug kliūčių savo kelyje? Nejaugi pati Visata priešinasi mano judėjimui pirmyn?


– Niekada nežiūrėk į kitus. Kiekvienas mes turime savo lanką, savo taikinį ir savo laiką, skirtą šaudymui.  Vienų tikslas yra pataikyti į taikinį, kitų – išmokti šaudyti.


– Ir dar: žinok, kad rūkas ant žemės nusileidžia ne tam, kad trukdytų tavo šūviui, vėjas pradeda pūsti ne tam, kad neštų tavo strėles į šalį, kietą lanką meistras gamina ne tam, kad tu pajustum savo silpnumą. Visa tai egzistuoja savaime.


Tai TU PATS nusprendei, kad esant tokioms sąlygoms pataikysi į tikslą.


Todėl arba nustok skųstis sunkumais ir pradėk šaudyti, arba nuramink savo išdidumą ir pasirink lengvesnį taikinį. Taikinį, į kurį galėtum šaudyti iš arti.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!