Antroji čakra – vanduo, pokyčiai, priešybės, judėjimas, malonumas, emocijos, seksualumas, puoselėjimas, empatija.

Antroji čakra yra apatinėje pilvo dalyje tarp bambos ir lyties organų. Šios čakros elementas – vanduo, todėl ji atstovauja kūno funkcijoms, susijusioms su skysčiais: kraujo apytaka, šlapimo sistema, seksualumu ir dauginimusi, taip pat su visomis vandens savybėmis, tokiomis, kaip tėkmė, formos nebuvimas, nepastovumas ir pasidavimas kito valiai. Ši čakra yra seksualumo, taip pat ir emocijų, pojūčių, malonumo, judėjimo ir puoselėjimo centras.

Tantrinis svadhisthanos simbolis turi šešis žiedlapius, simbolio viduje nupiešti du lotosų žiedai. Vidinio lotoso apačioje švyti Pusmėnulis, kuriame nupieštas į aligatorių panašus makara – tai vandens gyvūnas, simbolizuojantis naikinamą troškimą ir aistrą, kuriuos reikia pažaboti, jei norite kilti aukštyn.

Antroji čakra yra susijusi su mėnuliu. Kaip mėnulio fazės veikia atoslūgius bei potvynius, taip ir mūsų troškimai bei aistros gali paveikti didžiulius energijos vandenynus. Mėnulis valdo pasąmonę, paslaptį, tai, ko nematome, tamsą ir moteriškumą.

Malonumas ir pojūčiai yra esminės antrosios čakros savybės.

Malonumas, kaip ir dera antrosios čakros dvilypumui, yra dvejopas. Šioje čakroje lengva įstrigti. Įstrigti galima tiek vengiant malonumo, tiek per daug jam pasiduodant.

Deja, išmokome užgniaužti malonumo poreikį ir taip darydami slopiname natūralius kūniškus impulsus ir vis labiau atskiriame kūną nuo dvasios. Dažnai neleidžiame sau net paprasčiausių malonumų: ilgiau pamiegoti, be jokio tikslo išeiti pasivaikščioti ar net apsirengti taip, kaip patogu mums. Šie suvaržymai yra proto, bet ne kūno produktas. Ir tada patiriame emocijų protrūkį.

šaltinis – Anodea Judith „Gyvenimo ratai. Kaip naudotis čakrų sistema“

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!