Internete yra galybė įvairių paveiksliukų su šia poza. Nustebau, kiek jie visi skirtingi. O skirtingai poza atrodo būtent dėl nevienodo stuburo paslankumo, laikysenos (stuburo linkių, pečių, krūtinės ląstos padėties) arba dėl (ne)taisykingo atlikimo.

Ashtanga jogos praktikoje ši poza atliekama kiekvienoje Vinjasoje (perėjime tarp asanų), o kitose jogos mokyklose tiek daug jos nėra. Šiaip tai nėra lengva asana ir kam ji per sunki, rekomenduoju geriau daryti kobros pozą.

Aukštyn žiūrinčiame šunyje, galima sakyti, „pasikabiname ant rankų“ ir tempiame stuburą. Rankos čia aktyviai dirba, laiko pagrindinį krūvį, todėl atpalaiduoti jų nepavyks ir nereikia.

Plaštakų pirštai turi būti plačiai išskleisti, plaštakos pečių linijoje.
Nekabėti ant alkūnių. Pečius, žastus sukti į išorę, taip pat aktyvinti dilbių lenkėjus (bicepsus ir ne tik), taip stabilizuojant alkūnių sąnarius. Alkūnės turi būti šiek tiek (vos) sulenktos! Ypač tai aktualu esant hipermobilioms alkūnėms (kai alkūnės išsitiesia daugiau nei 180 laipsnių).

Leiskite pečius žemyn, su jais dirbkite nuo menčių – jos turi leistis žemyn ir artėti prie stuburo. įsivaizduokite, tarytum mentėmis norėtumėte pastumti krūtinės ląstą pirmyn. Įkvepiant krūtinkaulio vidurio tašką kelkite pirmyn ir aukštyn, iškvepiant – švelniai stumkite mentėmis krūtinės ląstą pirmyn ir aukštyn (bet žmogui su patiesinta krūtinės kifoze, atsikišusiais šonkaulių lankais tokio kvėpavimo niekada nerekomenduočiau).

Galvos padėtis: galite kelti smakrą aukštyn ir žiūrėti aukštyn. Atkreipkite dėmesį – būtent kelti smakrą, ištempti gerklę, o ne užriesti galvą. Smulkmenose yra esmė.
Esant įvairioms kaklo problemoms, galvos svaigimams, skausmams – saugiau yra tiesiog atpalaiduoti kaklą, patraukti smakrą į save ir žiūrėti pirmyn.

Pozoje remiantis pėdų pirštais laužimo kryptis eis būtent į juosmens slankstelius (anksčiau ar vėliau tokio krūvio jie neatlaikys).
Tiesiog ištieskite pėdas ir jas atpalaiduokite (dėl mažo čiurnų paslankumo, patys to nepastebėdami, žmonės kulnus leidžia į šalis (tuomet neišeina įtempti sėdmenų). Jūs turite kabėti ant čiurnų! Todėl kitais pratimais dirbkite su čiurnų paslankumu.

Šlaunys nenuleistos ant kilimėlio, jos pakeltos virš kilimėlio. Įtempti, stiprūs sėdmenų raumenys.
Turite jausti juosmens tempimą, bet jokiu būdu ne laužimą. Praktikuokite saugiai.

Nuotraukoje puikiai pozą demonstruoja jogos mokytojas Brent Laffoon (Los Angeles).

Violeta Gavelienė

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!