Penktoji čakra – eteris, garsas, virpesys, bendravimas, mantros, telepatija, kūrybiškumas.

Kildami į penktąjį lygmenį mes dar labiau tolstame nuo fizinės plotmės.

Penktoji čakra – tai su bendravimu per garsą, virpesius, savęs išraišką ir kūrybiškumą susijęs centras. Sąmonės lygmenyje jis kontroliuoja, kuria, perduoda ir gauna informaciją tiek kūno viduje, tiek išorinėje aplinkoje tarp visuomenės dalyvių.

Tai aktyvaus kūrybiškumo, sintetinančio senas idėjas į kažką nauja centras. Klausymas, kalbėjimas, rašymas, giedojimas, telepatija ir  visi menai, ypač tie, kurie susiję su garsu ir kalba, yra jo pagalbininkai.

Gerklės čakros spalva yra žydra. Jos simbolis –  šešiolika žiedlapių turintis lotosas, kuriame yra visos sanskrito kalbos balsės. Sanskrito kalboje balsės atstovauja dvasiai,o priebalsės – materijai. Šis lotoso žiedas vadinamas vishudha, kuris reiškia „gryninimas“, „išsivalymas“.

Čakros simbolio viduje matome pavaizduotą daugiastraublį dramblį Airavatą. Šis dramblys simbolizuoja kalbą. Šios čakros dievybės yra Sadašiva ir deivė Gaurė.

Tai yra paskutinė čakra, pagal klasikinį skirstymą turinti su ja siejamą elementą (eterį), taigi dvasinė plotmė – tai plotmė, siejama su trimis aukštesnėmis čakromis.

Su penktąja čakra siejamas elementas eteris, dar kitaip vadinamas akaša, arba dvasia. Būtent penktojoje čakroje mes išvalome sąmonę tiek, kad galime pajusti subtilių virpesių lauką, kitaip vadinamą eterinę plotmę. Ši plotmė – tai virpantis subtiliosios materijos laukas, kuris yra mūsų minčių, emocijų ir fizinių būsenų ir priežastis, ir padarinys.

Savo proto ir kūno virpesiais mes visi veikiame vienas kitą bei visa, kas mus supa. Paprastai nekreipiame į tai dėmesio, ne stai subtilus, sunkiai suvokiamas lygmuo, tačiau visa tai smarkiai mus veikia. Tik nedaugelis žmonių stengiasi sąmoningai tvarkyti savo skleidžiamus virpesius.

šaltinis – Anodea Judith „Gyvenimo ratai. Kaip naudotis čakrų sistema“

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!