Mūsų kūnas vadovaujasi nuosavais, mentalinei analizei sunkiai paklūstančiais dėsniais. Jeigu aplinkiniame pasaulyje jam atrodo nesaugu, kūnas įsitempia, susigūžia ir pereina į „gynybos“ būseną (kurioje laukia saugumo periodo). Tokiu metu išaiškinti žmogui, kad jis saugus, yra įmanoma, bet veltui – nes pačios kūno reakcijos tai nepakeis. Bet daug ką keisti gali paties žmogaus buvimo kokybė ir fizinis kito žmogaus kontaktas. Kodėl?

Visą sukauptą savo gyvenimo patirtį kūne „registruoja“ daugybė informacijos kanalų, priimančių informaciją iš mus supančios aplinkos – 5 pojūčiai yra viso labo tik maža visos sudėtingos receptorių sistemos dalis. Mes priimame informacijos srautus per odą (šaltis karštis), taip pat ir per plonytę poodinę fasciją, (kuri yra nuskaitomos išorinės aplinkos informacijos pernešėja), taip pat priimame informaciją ir per išsišakojusį klajoklio nervo tinklą, taip pat nuskaitome informaciją ir per galingą savo širdies lauką.

Kartais norėdami įvardyti savo žinojimo būseną, sakome „jaučiu visu savo kūnu; jaučiu širdimi“. Ir jeigu giliau susimąstytume, suprastume, kad vieniši mūsų proto signalai apie tai, kas yra saugu, tiesiog negali „perrėkti“ srautų, kuriuos gauname tiesiogiai visu savo kūnu ir kurie „dedasi“ ant jau prieš tai kažkada buvusių, giliai kūno audiniuose įsitvirtinusių patirčių.

Būtent dėl to labai svarbus yra saugaus kontakto ir apskritai viso energetinio lauko kūrimas, ką praktikų metu sąmoningai ar nesąmoningai ir daro terapeutas, treneris, jogos mokytojas, masažuotojas, osteopatas ir kt. Specialistas gali kurti skaidrų besąlyginio priėmimo lauką, kai visi kliento kūno receptoriai harmoningai priima gilaus suvokimo erdvę be jokių vertinimų ir lūkesčių. Tik išgyvenęs tokią buvimo laisvę kūnas gali pajusti saugumą ir atsipalaiduoti. Mūsų kūnas viską jaučia, supranta ir prisimena, ir tokios buvimo patirtys išties gali skatinti savigydos procesus. Tereikia įsiklausyti.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!